Translate

środa, 4 grudnia 2013

Czerwono - zielony klimat ...

 
 U mnie też już świątecznie i to w każdym zakamarku i jak co roku królują odcienie czerwieni i zieleni. Nie wiem dlaczego, ale te kolory jakoś najczęściej mi przychodzą do głowy jak myślę o
świętach. Wiem, że są inne kolorystyczne warianty i są piękne ( białe, niebieskie, srebrne czy złote ) niektóre aż zapierają dech ale nic na to nie poradzę , że jestem wierna czerwono-zielonemu wystrojowi świątecznemu.
I nawet jak cosik planuję czy buszuję wśród półek sklepowych w poszukiwaniu nowych dekoracji to i tak ciągnie mnie w tą czerwono - zieloną stronę :)
Porządki idą szybciej niż się spodziewałam , więc zdecydowałam się już przystroić dom.
Od razu uśmiech zagościł mi na twarzy . Oj tak już mi lepiej :))) to zdecydowanie mój klimat.
Cały rok na to czekam i w końcu mam mój mały bajkowy świat.

Wczoraj po skończonym przedświątecznym szaleństwie, napaliłam sobie w kominku ( męża rękami :) zrobiłam gorącą czekoladę , zapaliłam świeczki, usiadłam i delektowałam się swoją świąteczną krainą.
Brakowało mi jeszcze tylko choinki, jej zapachu i blasku światełek ale z tym jeszcze ze dwa tygodnie.
Choinkę zawsze ubieram ciut wcześniej w okolicach 20 grudnia bo chcę się nią dłużej nacieszyć. Jest to u nas już taki rytuał, że 20 kupujemy 21 ubieramy i robimy to wszyscy.
Syn ma już 18 lat ale co tam zawsze jesteśmy wszyscy. Robimy sobie cosik ciepłego do picia ( ja najczęściej piję herbatkę "świąteczne wspomnienie , którą uwielbiam i w tym świątecznym okresie piję codziennie a córa cacao ) i ubieramy słuchając kolędy. Robimy to od zawsze. Kiedyś jeszcze jak dzieci były małe, po takim rodzinnym ubieraniu jak dzieciaki szły spać ja jeszcze robiłam ostatni szlif i poprawiałam po nich to i owo :))) teraz na szczęście już nie muszę.

Przymierzam się w tym roku  pierwszy raz w życiu zrobić piernikową chatkę . Zobaczymy co mi z tego wyjdzie , jak pomyślę to aż się boję efektów końcowych hi, hi, hi.

 
 

2 komentarze:

  1. I ja nie wyobrażam sobie bożonarodzeniowych świąt w innych kolorach. Tak ostatnio modna biel niech w te święta będzie tylko za oknami w postaci puszystego śniegu.
    Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń